top of page
projekt domu niskoemisyjnego_1.jpg

Indywidualny projekt domu dom niskoemisyjny

A przy tym dom parterowy, nowoczesny

+48 61 415 13 20

autor projektu: architekt Roman Lis wraz z zespołem

autor zdjęć: bliskopoznania.pl

 

Zakres prac. Nie tylko projekt domu

Czy ogrzanie domu o powierzchni 120m2 może kosztować tylko 2000 zł w skali roku? Tak, jeśli zbudujesz go w technologii energooszczędnej i niskoemisyjnej. 

 

Taki właśnie projekt domu parterowego przygotowaliśmy dla naszego klienta. Zastosowaliśmy w nim ponadstandardową izolację termiczną i nowoczesny system grzewczy. Zadbaliśmy także o rozplanowanie pomieszczeń i aranżację wnętrz, które pozwalają maksymalnie wykorzystać energię słońca. W ten sposób powstał ciepły i przytulny dom dla całej rodziny. 

 

Naszych klientów wspieramy kompleksowo, dlatego w imieniu inwestora uzyskaliśmy także decyzję o pozwoleniu na budowę oraz przygotowaliśmy wszystkie niezbędne dokumenty przedprojektowe.

Ciepło rodzinnego domu

Projekt parterowego domu niskoemisyjnego powstał z myślą o rodzinie z dwójką małych dzieci. Na 120m2 powierzchni zmieściło się wszystko, czego potrzebują domownicy: 

  • przestronny salon tworzący z kuchnią i jadalnią spójną, otwartą przestrzeń o powierzchni aż 45m2,

  • główna sypialnia z własną łazienką i garderobą,

  • sypialnie dzieci, aktualnie połączone w dużą bawialnię,

  • gabinet,

  • druga łazienka z pralnią,

  • oddzielna spiżarnia.

 

Dodatkowo do domu przynależy także dwustanowiskowy garaż. Jeśli będzie taka potrzeba, w przyszłości poddasze można zaaranżować na kolejne pomieszczenie.

rzut _Easy-Resize.com.jpg

Indywidualne rozwiązania ekologiczne

Charakterystyczne dla domów niskoemisyjnych są przeszklenia wpuszczające do wnętrza dużo światła. Nie inaczej jest w tym przypadku. Okna jadalni wychodzą na południe, a salonu - na zachód. Dzięki temu strefa dzienna jest skąpana w słońcu od rana do wieczora. Pozwala to nie tylko doświetlić salon, ale także dogrzać budynek, zmniejszając wydatki na energię. 

 

Ze słonecznego salonu domownicy podziwiają okazały ogród, którego zróżnicowane nasadzenia zachwycają przez cały rok. Mogą również cieszyć się świeżym powietrzem na jednym z dwóch tarasów. To idealne miejsce na wspólny posiłek lub obserwowanie dzieci bawiących się na własnym placu zabaw. 

projekt domu niskoemisyjnego_3.jpg
projekt domu niskoemisyjnego_4.jpg

Maksimum przestrzeni - minimum strat ciepła

Aby zagwarantować najlepsze parametry termiczne, ten projekt domu parterowego niskoemisyjnego ma zwartą bryłę i maksymalnie prostą konstrukcję. Zrezygnowaliśmy z tradycyjnej więźby dachowej czy ciężkiego stropu z betonu. Zamiast tego wybraliśmy kratownicę z izolacją termiczną w dolnym pasie oraz na skosach wiązara dachowego. Pozwoliło to skutecznie zminimalizować straty ciepła i zyskać dodatkową przestrzeń na poddaszu.

Twój dom również może być niskoemisyjny

 

powiedz nam, jak chcesz mieszkać

Projekt domu parterowego niskoemisyjnego

Projekt domu parterowego niskoemisyjnego.
czyli jak to wszystko poukładaliśmy 

projekt domu parterowego niskoemisyjnego

Technologia budowy

Dom powstał na płycie fundamentowej. Do jego budowy wykorzystaliśmy technologię murowaną. Ściany o grubości 18 cm powstały z silki - materiału, który gwarantuje doskonałe parametry akumulacyjne. Ściany ociepliliśmy 20-centymetrowym styropianem, a strop zyskał izolację termiczną w kratownicy. Wszystko to pozwoliło zbudować ciepły, oszczędny i niskoemisyjny dom.

projekt domu parterowego niskoemisyjnego

Efektywne ogrzewanie 
bez strat energii

Cały dom zaprojektowaliśmy z myślą o oszczędzaniu energii. Zastosowaliśmy w nim ogrzewanie podłogowe, zasilane system opartym o rekuperator z gruntowym wymiennikiem ciepła. Dodatkowo duże przeszklenia z ekspozycją na południe i zachód dogrzewają budynek energią słoneczną. Dom zamieszkany jest już od kilku lat i realny roczny koszt jego ogrzewania to zaledwie 2000 zł.

projekt domu parterowego niskoemisyjnego

Ponadczasowe materiały

Do budowy domy wybraliśmy silkę ze względu na jej właściwości izolacyjne oraz możliwość akumulacji ciepła. Kamień o prostych, geometrycznych kształtach pojawiający się we wnętrzu oraz w ogrodzie podkreśla nowoczesny charakter domu. Z kolei drewniane elementy aranżacji oraz zieleń, którą można podziwiać przez wielkoformatowe okna, dodają całości ciepła i przytulności. Dach wykończyliśmy blachą na rąbek, która gwarantuje funkcjonalność i trwałość na lata. 

co mówią o nas klienci 

 

Chcielibyśmy zarekomendować biuro architektoncizne architekta Romana Lis  jako godnego polecenia wykonawcę usług architektonicznych. Zakres zleconych prac zawierał wykonanie projektu budowlanego naszego domu jednorodzinnego oraz uzyskania decyzji o pozwoleniu na budowę.

Jacek K.

 

Wiedza na temat branży budowlanej reprezentowana przez architekta Roman Lis i jego zespół stoi na bardzo wysokim poziomie. Bezwzględnym atutem firmy jest szeroka oferta i kompleksowe podejście do powierzanych zadań projektowych. Bez obaw możemy polecić każdemu potencjalnemu inwestorowi usługi architektoniczne świadczone przez firmę disinn.architekc

Jacek K.

 

Przebieg całego procesu projektowego, od koncepcji aż po uzyskanie pozwolenia na budowę w stu procentach spełnił nasze oczekiwania. Prace nad projektem zostały przeprowadzone sprawnie,  terminowo i zgodnie z umową,a doświadczeni projektanci z pełnym zaangażowaniem podeszli do otrzymanego zadania i zapewnili fachową pomoc w zakresie wszelkich procedur administracyjnych. 

Jacek K.

 

Jak rozpocząć współpracę
i zrealizować indywidualny projekt domu niskoemisyjnego?

Zacznij już dziś.
Napisz do nas, zadzwoń lub po prostu zarezerwuj spotkanie i porozmawiaj z nami o Twoim projekcie.

+48 61 415 13 20 

bottom of page